Internat

Internat Zespołu Szkół Zawodowych Nr 9 w Gdańsku znajduje się przy ulicy Dąbrowszczaków. Dojazd z przystanków SKM Przymorze i Oliwa autobusami linii 139 i 199 lub stacji PKP Wrzeszcz i Oliwa autobusem linii 199.

Internat dysponuje miejscami w pokojach dwu- lub trzyosobowych wraz z zapleczem gastronomicznym (kuchnia i stołówka). Mieszkańcy mają do dyspozycji 3 sale telewizyjne, świetlice, sale cichej nauki, pracownię informatyczną i gabinet odnowy biologicznej, ponadto korzystają z sali gimnastycznej, basenu i siłowni szkolnej.

Aktualnie w internacie zamieszkuje młodzież z kilkunastu szkół z terenu Trójmiasta. Dużą grupę stanowią uczniowie szkół sportowych, m.in.uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej, Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących im. Janusza Kusocińskiego, XXI Liceum Ogólnokształcącego o profilu sportowym, a także młodzież gimnazjalna z klas sportowych. Są także uczniowie z innych szkół ogólnokształcących, szkół zawodowych i gimnazjów.

W naszym internacie mieszkali sportowcy którzy dzisiaj są członkami kadry narodowej - lekkoatleci, piłkarze ręczni, hokeiści, pływacy, tenisiści stołowi i piłkarki ręczne. Ogółem w naszym internacie mieszkało około 300 reprezentantów Polski.

W internacie, mimo jego sportowego charakteru, mieszkają także uczniowie nie będący sportowcami. Większość z nich ulega jednak atmosferze i aktywnie uczestniczy w organizowanych zajęciach sportowych - dwa razy w tygodniu korzystają z basenu szkolnego, z sali gimnastycznej, siłowni i boiska sportowego. W trakcie roku szkolnego organizujemy mistrzostwa internatu w piłce koszykowej, w siatkówce, piłce nożnej, tenisie stołowym i szachach.

Prowadzimy także zajęcia o charakterze rekreacyjnym (aerobik), kulturalnym - wieczory poezji i piosenki, dyskoteki i kabarety, turystyczno-krajoznawczym - spacery po Trójmieście, czy wreszcie projekcje video. Tradycją stała się również coroczna wigilia dla wszystkich mieszkańców internatu.

Internat zapewnia odpowiednie warunki do nauki i spędzania wolnego czasu:

• Pomieszczenie do nauki zwane "pokojami cichej nauki"
  • Świetlicę wyposażoną w stół do bilarda, do tenisa i rzutki
  • Sprzęt audiowizualny (trzy sale telewizyjne, sprzęt nagłaśniający)
  • Sale komputerowe
  • Sale imprez - miejsce służące do organizowania dyskotek, spotkań, prób i występów artystycznych

Młodzież może również korzystać z zajęć rekreacyjno-sportowych na basenie, siłowni i sali gimnastycznej w budynku szkoły.

Chętni bardzo często mogą skorzystać z bezpłatnych korepetycji i zajęć wyrównawczych organizowanych przez wychowawców w różnych dziedzinach np.: matematyka, historia, język polski, rosyjski i angielski.